Teenuse eesmärk on toetada ja juhendada inimest, et ta leiaks oma võimetele sobiva ja jõukohase töö ning säilitaks oma aktiivse osalemise tööelus. Teenuse osutamisel lähtutakse inimese vajadustest ja Sotsiaalkindlustusameti suunamisotsuses kajastatud eesmärkidest.

Teenus sisaldab inimese motiveerimist, tema võimete ja oskuste hindamist, inimese huvidest lähtuva võimetekohase töö leidmist, inimese juhendamist ja nõustamist tööandja tööjuhiste kohaselt töötamise ajal, inimese toetamist avatud tööturul töötamisel. 

Toetatud töötamise teenus on mõeldud täiskasvanutele, kes oma vaimsest tervisest tulenevalt vajavad pidevat toetust ja juhendamist sobiva töö leidmisel ja töötamise ajal. Teenuse osutamisel tehakse koostööd inimese, tema pere, Sotsiaalkindlustusameti ja inimese elukohajärgse sotsiaaltöötajaga, vajadusel ka raviarsti ja rehabilitatsiooniasutusega. Teenust osutatakse Sotsiaalkindlustusameti suunamisotsuse alusel, milles on määratletud teenuse osutamise eesmärk ja selle saavutamiseks soovitatavad tegevused. Teenust finantseerib Sotsiaalkindlustusamet, samuti teostab amet järelevalvet teenuse osutamise üle.

Teenusele on võimalik saada, kui inimene või tema seaduslik esindaja esitab kirjaliku taotluse Sotsiaalkindlustusametile koos vajalike dokumentidega (psühhiaatri hinnang, rehabilitatsiooniplaan).

Lisainfot on võimalik saada meie käest (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil +372 5684 6601), Sotsiaalkindlustusametist, rehabilitatsiooniplaani koostanud asutuselt või kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajalt.