Teenuse eesmärk on tagada inimesele läbi igakülgse toetuse iseseisev toimetulek oma kodus või sotsiaaleluruumis. Teenuse puhul lähtutakse inimese vajadustest ja Sotsiaalkindlustusameti suunamisotsuses kajastatud eesmärgist. Teenus sisaldab inimese juhendamist igapäevaelu tegemiste korraldamisel, eluruumi kasutamise ja majandamisega seotud toimingutes, asjaajamistel väljaspool kodu ja erinevates asutustes või üldiste avalike teenuste kasutamisel (nt poes käimine). Lisaks jälgitakse vajadusel inimese tervislikku seisundit, vajadusel saadetakse pere- või eriarsti vastuvõtule.

Toetatud elamise teenus on mõeldud täiskasvanutele, kes oma vaimsest tervisest tulenevalt vajavad igapäevaelus juhendamist, nõustamist, kõrvalabi või järelevalvet. Teenuse osutamisel tehakse koostööd inimese, tema pere, Sotsiaalkindlustusameti ja inimese elukohajärgse sotsiaalhoolekande osakonnaga, vajadusel ka raviarsti ja rehabilitatsiooniasutusega.

Teenust osutatakse Sotsiaalkindlustusameti suunamisotsuse alusel, milles on määratletud teenuse osutamise eesmärk ja selle saavutamiseks soovitatavad tegevused. Teenuse minimaalne maht on 8 tundi kuus ehk 2 tundi nädalas.

Teenust finantseerib Sotsiaalkindlustusamet, samuti teostab amet järelevalvet teenuse osutamise üle. Oma eluaseme ülalpidamiskulud tasub inimene ise. Teenusele on võimalik saada, kui inimene või tema seaduslik esindaja esitab kirjaliku taotluse Sotsiaalkindlustusametile koos vajalike dokumentidega (psühhiaatri hinnang, rehabilitatsiooniplaan).

Lisainfot on võimalik saada meie käest (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 5684 6601), Sotsiaalkindlustusametist, rehabilitatsiooniplaani koostanud asutuselt või kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajalt.